:: Forum :: Nad morzem

   Atrakcje Turystyczne


Atrakcje Turystyczne << Strona g堯wna

:: Dar堯wko – pi瘯na, nadmorska dzielnica

   

Darówko, cho niewielkie, od wielu lat cieszy si w okresie letnim prawdziwym obl篹eniem turystów. Ta nadmorska cz窷 miasta Dar這wa jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Panuje tu 鈍ietny klimat, czyste powietrze zach璚a do w璠rówek, a i zwiedzaj帷y znajd tu co dla siebie.

 Darówko oddzielone jest od gównej zabudowy Dar這wa podmok造m terenem. Teren ten ma oko這 dwóch kilometrów. W Darówku swoje uj軼ie ma rzeka Wieprz. Oczywi軼ie, najwi瘯sz atrakcj jest tamtejszy dost瘼 do Morza Ba速yckiego. Co wi璚ej, Darówko obj皻e jest obszarem chronionego krajobrazu Koszali雟kiego Pasu Nadmorskiego.

Darówko jest niewielkie, ale bardzo atrakcyjne turystycznie. Znajduje si tu mi璠zy innymi latarnia morska. Jest tak瞠 port morski, który spe軟ia zarówno handlowe, rybackie, jak i turystyczne funkcje. W Darówku znajduje si równie jednostka wojskowa 44 Bazy Lotnictwa Morskiego. Du篡m zainteresowaniem w鈔ód turystów cieszy si tak瞠 park wodny. Jest to miejsce aktywnego wypoczynku i rozrywki. Gówn atrakcj parku wodnego s oczywi軼ie baseny k徙ielowe. Sztuczne rzeczki, wymy郵ne zje盥瘸lnie, fontanny, wodne gejzery, a tak瞠 sauny, solaria, k徙iele solankowe oraz zabiegi hydroterapeutyczne przyci庵aj zarówno najm這dszych, jak i tych du穎 starszych klientów parku wodnego.

W Darówku znajduje si równie spora baza noclegowa. S tam zarówno o鈔odki wczasowe, jak i hotele, pokoje go軼inne, domy wypoczynkowe oraz pensjonaty. Znajduj si tutaj równie kempingi z polem namiotowym. Miejsce znajdzie si tutaj dla 150 namiotów oraz 100 przyczep kempingowych.

Ponadto Darówko s造nie równie z Mi璠zynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych, który odbywa si tutaj z powodzeniem od kilku lat. Mi這郾icy lokalnej historii zach璚aj do obejrzenia dwóch pomników. Pierwszy o nazwie „Nie wrócili z morza”, dedykowany jest rybakom, którzy wyp造n瘭i w morze i ju nigdy nie wrócili. Natomiast drugi pomnik to tak zwana Ska豉 Ekologów, która z kolei dedykowana jest ludziom zas逝穎nym dla ekologii ochrony 鈔odowiska.

Darówko to miejsce dostosowane do turystów w ró積ym wieku. Wypoczn i odetchn od zgie趾u towarzysz帷ego du篡m miastom zarówno osoby starsze. Ale nie brakuje tu te atrakcji i niespodzianek, które bez w徠pienia przypadn do gustu osobom m這dszym, m這dzie篡 i dzieciom. ζdna i czysta pla瘸 pozwol natomiast na przyjemny odpoczynek nad samym morzem. Z przyjemno軼i mo積a tu sp璠zi czas, opalaj帷 si, zajadaj帷 lodami i 鈍ie篡mi rybami, a tak瞠 za篡waj帷 k徙iele w morskiej wodzie.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zobacz pozosta貫 Atrakcje Turystyczne  

Ustka  ::  Grzybowo  ::  Ko這brzeg  ::  Podd帳ie  ::  Jaros豉wiec  ::  Jastrz瑿ia G鏎a  ::  安inouj軼ie